d. Towarzystwo Myśliwskie PKW
Strona autorska
Marka Bubleja nagrodzona przez ZG PZŁ. Cesją przekazana
dla TMRosomak
Peter,Sue and Marc - Birds of Paradise
Lebanese night
Towarzystwo Myśliwskie Rosomak
Sposoby eliminacji zagrożenia dla człowieka ze strony wilka z uwzględnieniem aspektów prawnych eliminacji niebezpiecznych osobników.
W dniu wczorajszym t.j. 06.11.2018.r. w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku, odbyło się szkolenie dotyczące rosnącej populacji wilków w polskich lasach. Wzbudza ta sytuacja różne emocje. RDOŚ ze Szczecina przy wydatnej współpracy SGGW w Warszawie zorganizowała podczas tego spotkania seminaria które są zdecydowanie pierwszym krokiem w kierunku poprawy sytuacji na poziomie kontaktów bezpośrednich z wilkiem a społeczeństwem Polski oraz przeciwdziałania powstawaniu szkód w gospodarstwach w zakresie ubytków inwentarza żywego. Jednym z bardzo dobrze przygotowanych wykładów było szkolenie na temat: "Sposoby eliminacji zagrożenia dla człowieka ze strony wilka z uwzględnieniem niebezpiecznych osobników." Przeprowadził go dr. Bartłomiej Popczyk z Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Wydziału Nauk o zwierzętach SGGW w Warszawie.
Szkolenie kierowane było dla wszystkich zainteresowanych tym gatunkiem. Jednak szczególnie mocno z akcentem na myśliwych, służby weterynaryjne, rolników, leśników oraz samorządowców.
Eliminacja zagrożenia dla człowieka w kontekście prawa, jest w przypadku bezpośredniej eliminacji niebezpiecznych sztuk obwarowane szeregiem przepisów i norm, dlatego też znajomość tych przepisów a szczególnie umiejętność zastosowania ich w życiu codziennym może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami na pograniczu prawa i naszego działania w celu ochrony własnego mienia i życia.
Zapraszam szczególnie do wysłuchania tej prelekcji ze względu na wyjątkową fachowość w temacie eliminacji zagrożenia i bardzo przystępny i bardzo zrozumiały sposób przekazania wiedzy w szkoleniu przez prelegenta.
Prezentacja trwała jedną godzinę i dziesięć minut (1:10), prowadzona była w sposób perfekcyjny przez jej autora pana dr. Barłomieja Popczyka, który w prezentowanym materiale szkoleniowym udzielił własnego głosu.
Materiał po szkoleniu przygotował do emisji Marek Bublej.