top of page
d. Towarzystwo Myśliwskie PKW
Strona autorska
Marka Bubleja nagrodzona przez ZG PZŁ. Cesją przekazana
dla TMRosomak
Peter,Sue and Marc - Birds of Paradise
Lebanese night
Towarzystwo Myśliwskie Rosomak
Aktywność łowiecka członka Zrzeszenia to nie tylko sam akt polowania lub też czynności zagospodarowania upraw łowieckich i budowa urządzeń, to również a może przede wszystkim aktywność kulturalna, bez której nie można łowiectwa traktować z należytym szacunkiem. Kultywowanie tradycji, podtrzymywanie zwyczajów, również prezentowanie swoją osobą godności jaką powinno się darzyć łowiectwo a w tym rolników, myśliwych i zwierzynę łowną tak w stanie naturalnym jaki pozyskaną. To samo odnosi się do prezentowanego przez każdego z nas, szacunku dla drugiego kolegi, wyjaśnianie sporów, niemnożenie konfliktów i darzenie każdego myśliwego odpowiednim respektem. Ważną rzeczą dla każdego myśliwego jest również oficjalne prezentowanie swojego stosunku i swoja postawą wobec wszystkich tych rzeczy, które tu wymieniłem.
Do dorobku kulturalnego i łowieckiej schedy nigdy by nie doszło gdyby nie praca poszczególnych jednostek, osób i myśliwych kultywujących historie łowiectwa i ukrytą w niej kulturę i tradycję oraz etykę, która coraz bardziej sięga do źródeł historycznych.
Niewątpliwie gromadzenie i przedstawianie dorobku kulturalnego polskiego łowiectwa powinno mieć swoje oparcie w zbiorach galerii trofeów łowieckich ale również w gromadzonych z wielkim pietyzmem zbiorów w muzeach, nie rzadko pochodzących z przekazanych zbiorów prywatnych lub w moim przypadku indywidualnego bezpłatnego przekazania przedmiotu do Muzeum Państwowego.
"Dziennik" - udokumentowanie działania na rzecz pomnażania i kształtowania kultury łowieckiej
Gdy każdy z myśliwych przekaże choćby jeden przedmiot do wzbogacenia zbiorów muzealnych, jeden wieniec lub parostki do wzbogacenia galerii trofeów łowieckich, napisze choćby jeden felieton do czasopisma myśliwskiego lub wykona choc kilka fotografii do albumu łowieckiego lub też przyczyni sie do napisania choćby w swoim kole łowieckim kroniki to takie działanie można z całą pewnością zaliczyć do wzbogacania polskiej kultury łowieckiej.
Przekazanie czasami cennego przedmiotu na cele muzealne jest czymś wyjątkowym i cennym, jednak ofiarowanie konkretnej sumy środków pieniężnych na cele społecznie tak jak w tym przypadku to uczyniłem, z przeznaczeniem na hospicjum, jest w moim przekonaniu "darem serca" płynącym ze zrozumienia i troski o dobro każdego człowieka, bez wyjątku. Jest to czynność, która służy dla każdego, szczególnie w chwili jego życiowej potrzeby. Sam w ostatnim czasie miałem trudną sytuację rodzinną gdzie razem z innymi członkami mojej najbliższej rodziny opiekowaliśmy się osobą terminalnie chorą w warunkach domowych. Ofiara moja przekazana na cele budowy hospicjum choć przekazana dużo wcześniej, niech służy ludziom będącym w trudnej sytuacji życiowej by choć w ostatnim czasie, w ostatnich chwilach życia osoby chorej w godnych i ludzkich warunkach spędziła ostatnie dni swego życia pośród najbliższych i kochanych osób. Nigdy nie chciałem się chwalić moją ofiarą pieniężną na szczecineckie hospicjum przy kościele pw Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku, jednak w obecnej chwili jestem z tego dumny i poczytuje sobie to za szczególny dar, że choć w ten sposób mogę pomagać ludziom w potrzebie.
DZIENNIK AKTYWNOŚCI KULTURALNEJ
K O D E K S MYŚLIWEGO
Początek roku kalendarzowego to od wielu lat pewien obowiązek który nie każdego cieszą, jednak jest to obowiązek który musimy spełnić w tym obowiązku jest pewna radość, którą każdy z nas spełnić, jest to przekazanie 1 % swojego podatku na słuszny cel od kilku tak przekazuję ten skromny datek na szczecineckie Hospicjum przy parafii im. św. Franciszka z Asyżu, a ten załącznik jest tylko potwierdzeniem mojej decyzji, cieszy mnie to bardzo ponieważ wielu ludzi boryka się z ciężkimi chorobami terminalnymi, w ostatnim czasie i mnie to doświadczyła w mojej rodzinie.
bottom of page