top of page
ZIPOD.png
klik-logo.png
cropped-cropped-logo-1.png
websiteplanet-qr (2).png

Poniżej prezentujemy informacje Głównego Lekarza Weterynarii przedstawioną w piśmie z dnia 15.02.2021.r.  znak: WChZZ.432.52.202.2021920

„Uprzejmie informuję, że w związku z potrzebą udoskonalenia metod szybkiego podejmowania działań w walce z afrykańskim pomorem świń, w tym wykorzystywania rozwiązań teleinformatycznych wspomagających kontakt z Inspekcją Weterynaryjna, przygotowana została aplikacja służąca przekazywaniu do powiatowych lekarzy weterynarii informacji o dzikach padłych i odstrzelonych o nazwie Zintegrowany Interfejs Padłych i Odstrzelonych Dzików (ZIPOD).

 

Aplikacja przeszła wstępną fazę testowania, a w chwili obecnej została wdrożona do stosowania. System ten składa się z aplikacji uruchamianej w telefonie oraz bazy serwera centralnego. Serwer centralny obsługiwany jest przez administratora centralnego (GIW) oraz powiatowych lekarzy weterynarii(PLW). Zgłaszających, czyli osoba korzystająca z aplikacji, przesłała informację o znalezieniu dzika padłego lub odstrzelonego za pomocą dedykowanej aplikacji uruchamianej bezpośrednio ze swojego telefonu komórkowego.

 

W celu skorzystania z aplikacji należy uruchomić ją na telefonie w systemie Android lub Ios otwierając przeglądarkę oraz wpisując następujący adres:

 

 

lub przez:

 

wetgiw.gov.pl/zipod.

 

Na ekranie telefonu wyświetli się aplikacja ZIPOD, oraz pytanie do użytkownika o pozwolenie na dostęp do aplikacji, galerii oraz włączenia „lokalizacji”. Powyższe warunki sa konieczne do prawidłowego działania aplikacji, ponieważ ideą systemu jest przesłanie do serwera centralnego informacji o lokalizacji dzika oraz jego zdjęcia.

 

Aplikacja może pracować także w trybie online, a dane zapisane w aplikacji zostaną przesłane bezpośrednio w momencie uzyskania dostępu do Internetu. Narzędzie to jest dedykowane do wykorzystania głównie przez pracowników Lasów Państwowych oraz myśliwych zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim, stąd zwracam się z prośbą o dystrybucję niniejszej informacji celem jej wdrożenia. Co powinno znacznie usprawnić system zgłaszania padłych dzików, a tym samym uszczelnić nadzór bierny nad zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń.

klik-logo.png

© 2019 by Towarzystwo Myśliwskie ROSOMAK. Proudly created with Wix.com

Koło Łowieckie PZŁ Nr 55 „Towarzystwo Myśliwskie Rosomak” oświadcza, że wszystkie treści zawarte na tej stronie internetowej, są własnością Koła Łowieckiego ‘TOWARZYSTWO Myśliwskie Rosomak” w Szczecinku i cała zawartość strony internetowej https://tm-pkw.wixsite.com/tm-rosomak  jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Wszystkie logotypy, nazwy własne, teksty, fotografie, formularze, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, są znakami zastrzeżonymi i należą do Administratora strony T. M. Rosomak. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony www.tm-rosomal.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Autorzy strony nie biorą odpowiedzialności za legalność zdjęć poszczególnych autorów.

bottom of page