top of page
TM PKW.png.png
Towarzystwo Myśliwskie w pierwszej wersji zawiązane zostało w roku 1997 w trakcie pobytu na misji UNIFIL w Libanie a korzenie swoje wywodzi z Jerozolimy. Znaczek który T.M. PKW zdecydowało się używać jako swojego znaku rozpoznawczego, powstał wzorując się na ołtarzu zbudowanym na V Stacji Drogi Krzyżowej której autorami byli żołnierze walczący pod komendą gen Władysława Andersa.
Dokładnie zostało to opisane na stronie internetowej ogólnodostępnej TM-PKW . 
Strona ta przetrwała szereg wzlotów i upadków, jednak swoje przesłanie przeniosła do utworzonego w dniu 15 czerwca 2019 roku Koła Łowieckiego "Towarzystwo Myśliwskie ROSOMAK" które wszystkie wartości przejęło jako schedę po pierwotnie utworzonym na terenie "Ziemi Świętej" i kultywowane przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego będących myśliwymi na terenie zgrupowania POLLOG w formacji UNIFIL w miejscowości Naqoura w Libanie na ziemiach w czasach Chrystusa zwanych "Galileą Pogan".
Dziś przejmując te wartości z całą odpowiedzialnością i satysfakcją możemy zakomunikować że Towarzystwo Myśliwskie mające w swych korzeniach pierwiastek Bliskiego Wschodu a szczególnie Jerozolimy i Galilei Pogan zostało powołane do życia.
Ktoś zapewne zada pytanie dlaczego Towarzystwo Myśliwskie obrało sobie wizerunek ROSOMAKa za emblemat i symbol naszego Towarzystwa Myśliwskiego. Otóż jest to zwierze, które dysponuje potężną siłą, nie mającą sobie równych w naturalnym środowisku, a każdą porażkę przekuje w swój sukces.
img416.png
Dla nas i naszych członków takim sukcesem jest notarialna cesja tradycji,  obyczajów, kultury i etyki jaką razem z weteranami misji poza granicami kraju, wnosimy wspólnie ze stroną TM-PKW z dniem podpisania umowy cesji tj.19 maj 2020. Tym samym rok 2020 jest rokiem XV - lecia jubileuszu zawiązania Towarzystwa Myśliwskiego biorącego swoje korzenie z Bliskiego Wschodu a oficjalną datę zawiązania TM-Rosomak przyjmujemy na dzień 17 październik 2004. podczas XXI Zmiany Polskiego kontyngentu Wojskowego ONZ UNIFIL w Libanie a dokładnie w miejscowości Naqoura w Południowym Libanie.
Lira ONZ.png.png
bottom of page