TOWARZYSTWO M Y Ś L I W S K I E
R O S O M A K
d/Towarzystwo Myśliwskie P. K. W.
STRONA KODOWANA HASŁEM
w pełni dostępna
WYŁĄCZNIE DLA CZŁONKÓW
TM ROSOMAK
Kronika oraz album zdjęć
Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak
Sezon 2019 / 2020
Chronologiczny spis treści w/g daty:
15. czerwie 2019.
24. czerwiec. 2019.
24. czerwiec 2019.
17. lipiec 2019.
22., 23., 24. lipiec 2019.
27. lipiec 2019.
02. sierpień 2019.
18. sierpień 2019.
13. wrzesień 2019.
14. wrzesień 2019.
24. wrzesień 2019.
30. wrzesień 2019.
17. październik 2019.
26. październik 2019.
29. październik 2019.
03. listopad 2019.
04. listopad 2019.
04. listopad 2019.
08. listopad 2019.
08. listopad 2019.
11. listopad 2019.
16. listopad 2019.
21. listopad 2019.
22. listopad 2019.
12. grudzień 2019.
13. grudzień 2019.
24. grudzień 2019.
02. styczeń 2020.
13 styczeń 2020.
23.styczeń 2020.
24. styczeń 2020.
27. styczeń 2020.
02. luty 2020.
20 luty 2020.
04. marzec 2020.
08. marzec 2020.
28. marzec 2020.
31. marzec 2020.
15 czerwiec 2019.
Gościnnie w salce przy Kościele "Miłosierdzia Bożego" w Szczecinku, odbyło się zebranie założycielskie myśliwych, członków PZŁ chcących funkcjonować w strukturach organizacyjnych PZŁ na swoich warunkach w oparciu o swoje doświadczenia i przemyślenia, w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa.
24 czerwiec 2019.
Zarząd zawiązanego Koła Łowieckiego "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" w składzie czteroosobowym przekazał do Zarządu Okręgowego PZŁ w Koszalinie wymagany komplet dokumentów niezbędny do zarejestrowania Koła Łowieckiego zgodnie z obowiązującym Statutem PZŁ.
24 czerwiec 2019.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie uchwałą nr 17/2019 z dnia 24.06.2019 postanowił przyjąć koło Łowieckie "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" w Szczecinku w poczet członków Polskiego Związku Łowieckiego i wpisać do rejestru pod numerem 55. Powyższa informacja do naszego Towarzystwa wpłynęła w dniu 15.07.209.r.
17 lipiec 2019.
Na rachunek Zarządu Okręgowego PZŁ w Koszalinie Skarbnik Naszego Towarzystwa przelał kwotę wpisowego w wysokości 960 złotych z tytułu przyjęcia naszego "Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak" w poczet Polskiego Związku Łowieckiego.
"Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" w ślad po złożonym wniosku do Głównego Urzędu Statystycznego w dniu 15.07.2019. otrzymało Swój numer REGON
22 lipiec 2019.
Podpisana została umowa pomiędzy Kołem Łowieckim a Bankiem PKO BP SA w sprawie założenia i prowadzenia rachunku bankowego "Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak"
23 lipiec 2019
W Urzędzie Skarbowym złożony został w imieniu K. Ł. wniosek VAT-2
24 lipiec 2019
Dla K. Ł. "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" nadano Numer Identyfikacji Podatkowej.
Od tej daty posiadamy wszystkie wymagalne prawem zezwolenia, które są niezbędne do prowadzenia gospodarki łowieckiej na dzierżawionych obwodach.
Ale na obwód łowiecki musimy jeszcze trochę poczekać.
W dniu 26 lipca 2019 po raz pierwszy poruszyliśmy w kręgach instytucji i organów PZŁ temat obwodu łowieckiego oraz dzierżawy dla K.Ł. "towarzystwo Myśliwskie Rosomak".
27 lipiec 2019.
Z konta poczty elektronicznej K. Ł. "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" wygenerowana została przesyłka z informacją w sprawie zwołania Walnego Zgromadzenia Członków Koła Łowieckiego w dniu 18 sierpnia 2019.
Zaprezentowane treści uchwał pozwolą uruchomić podstawowe formy działalności koła łowieckiego.
02 sierpień 2019.
K.Ł. "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" będący organizatorem I Wędkarskich Mistrzostw Kół Łowieckich okręgów koszalińskiego, słupskiego i pilskiego oraz współorganizator imprezy plenerowej o charakterze kulturalno - gospodarczym "Dary Lasu - 2019" III Edycja, wysłało zaproszenie w imieniu zarządu i członków K.Ł. do udziału w imprezie "Dary Lasu" III Edycja dla wszystkich zainteresowanych imprezą.
18 sierpień 2019.
Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" odbyło się w Manowie w "Mykówce". Przyjęto 15 uchwał istotnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego K. Ł.. W Obradach wzięło udział dwóch nowych członków naszego koła łowieckiego.
Ze względu na wiek i pogarszający się stan zdrowia zrezygnował z członkostwa nasz kolega mieszkający na stałe w Bydgoszczy. Życzymy jemu dużo zdrowia i długich lat życia i oczywiście sukcesów w łowiectwie. Kontynuacją naszego spotkania było przystrzelanie broni myśliwskiej przez kolegów z koła łowieckiego, a dzisiejsze wspólne spotkanie zakończyło się w miłej, sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze pod sklepieniem "Mykówki" przy ognisku z aromatyczną tradycyjną dymiącą aromatami kiełbasą, w tle rozbrzmiewały słowa odtwarzanych z głośników podstawionym samochodzie piosenek i melodii w wykonaniu barda myśliwskiego Wacława Masłyka i zespołu "Żubrosie" z Opola.
Autor zdjęć: Robert PACZKOWSKI
13 wrzesień 2019.
W śród członków naszego koła "Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak" jest kilku kolegów, którzy zawodowo związali się z "kierownicą" TIR-ów, odwiedzając tym samym inne, dla nas egzotyczne kierunki Europy.
Poznajmy te zakątki poprzez fotografie i emocje, które towarzyszyły w szczególnych chwilach podczas podróży w przerwach na wędkowania czy zbieranie grzybów gdzie podczas dwóch godzin można nazbierać ponad czterysta dorodnych, zdrowych prawdziwków, czy to są żarty, ależ nie. Opierając się na własnych doświadczeniach kol. Grzegorza, tam grzyby w tym okresie czasu niemal wysypują się z każdego miejsca czy jest to łąka czy las, a karibu u nas jakże, egzotyczne tam dumne zwierzęta bez obawy spacerują po drogach przeznaczonych dla pojazdów kołowych. Czasami dziwiłem się czemu tak wielu zapaleńców wędkarstwa wyjeżdża na wyprawy wędkarskie na Lofoty czy w inne urokliwe miejsca, tych kilka zdjęć z okazami dorodnych ryb złowionych podczas obowiązkowego postoju pojazdu na parkingu mówią same za siebie. No cóż te urokliwe miejsca z przepięknymi krajobrazami sprzyjają, może nie w komfortowych warunkach, bardziej polowych i spartańskich spożyć świeżą, pachnącą takim prawdziwym morzem i otwartą bezkresną przestrzenią delektować się smażoną przed chwilą złowioną wyśmienitą rybą dymiącą cudownymi aromatami.
Autor zdjęć: Grzegorz ROGULSKI
14 wrzesień 2019.
"Dary Lasu - 2019" III Edycja,
W tym roku "DARY LASU" już mamy za sobą. Nie tak dawno wspólnie zastanawialiśmy się czy taka impreza wpisze się w klimat naszego miasta, czy nasi mili mieszkańcy przyjmą ją jako imprezę kończącą okres wakacyjny, będący wspomnieniem spędzonego czasu w lesie nad wodą w otoczeniu przepięknej polskiej przyrody.
Nasza impreza istnieje już trzeci raz i patrząc na ludzi biorących w niej udział i tych wszystkich którzy odwiedzili nas podczas trwania naszych Darów Lasu na placu koncertowym mamy przekonanie, że trafiliśmy w gusta i upodobania tak w gusta dorosłych jak i w gusta naszych milusińskich, a zdecydowanie w podniebienia smakoszy dziczyzny, której na naszej imprezie z cała pewnością nie zabrakło. Każdy mógł zobaczyć coś ciekawego , posłuchać ciekawej muzyki, uczestniczyć w zawodach sportowych i bawić się razem z dziećmi, grami i zabawami edukacyjnymi przygotowanymi przez naszych uczestników imprezy.
Cytując słowa pana Dyrektora Andrzeja Modrzejewskiego nasza impreza z małej lokalnej zakładowej imprezki przerodziła się w imprezę nie tylko regionalną ale ogólnokrajowa, w której w każdym roku bierze udział ktoś ciekawy, prezentujący swój dorobek. Nasze Dary Lasu stały się już tradycją, która razem ze Szczecinkiem i jego włodarzami wpisała się na stałe w życie naszego miasta a organizujący tę imprezę leśnicy wespół z myśliwymi, którzy reprezentowani byli dumnie przez przedstawicieli Koła Łowieckiego OSZCZEP a szczególnie przez kol. Andrzeja, który to już trzeci raz prezentuje swój zajazd OSTOJĘ ze Sporysza, nie zabrakło również przedstawicieli K. Ł. "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" wpisując się w sposób perfekcyjny w organizacje imprezy.
Miejmy nadzieje, że w kolejnych edycjach myśliwi z innych kół łowieckich dołączą do organizatorów i będą wspierali leśników swoją pracą i licznym zaangażowaniem w imprezę choćby w konkursie na najlepszy bigos myśliwski. pokładamy nadzieję że Polski Związek Łowiecki aktywnie włączy się do realizacji tego przedsięwzięcia w kolejnej już czwartej edycji plenerowej imprezy kulturalno - gospodarczej organizowanej przez RDLP w Szczecinku - "DARY LASU".
Już dziś rzucamy rękawice dla kół łowieckich na nieudeptaną ziemię tak jak to drzewiej czynili rycerze i wyzywamy na szlachetny pojedynek. Czekamy na aktywny odzew. A ten ptak wypuszczony z rąk Dyrektora Naczelnego GDLP pana Andrzeja Koniecznego, niech głosi wszem i wobec, wszystkich o naszej wspaniałej imprezie, o imprezie gościnnych szczecineckich leśników, którzy swoje "drzwi" otwierają dla wszystkich chętnych, chcących wspólnie, razem kultywować tradycję, kulturę i gospodarkę jaka od lat prowadzona jest w polskich lasach dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i oddaniu służbie dla lasu i ojczyzny przez leśników i wszystkich ludzi korzystających z dóbr jakie dają Polskie Lasy.
DARZ BÓR.
24 wrzesień 2019.
Rozpoczynając swoją działalność pomimo braku obwodu łowieckiego a co za tym idzie własnych środków finansowych na prowadzoną działalność gospodarczą nie możemy odstąpić od obowiązujących nas zasad. Pierwszą i bodaj zasadnicza jest zgłoszenie działalności w ZUS na formularzu ZPA. Informacja przekazana w nim informuje o zatrudnieniu przez nasze Towarzystwo Biura Consultingowego do prowadzenia ewidencji finansowo księgowej. Następnym krokiem jest zgłoszenie do US. Kolejnym krokiem będzie otrzymanie obwodu łowieckiego.
Na dzień dzisiejszy w Okręgu Koszalińskim mamy sześć kół łowieckich które powstały na zasadach określonych w obowiązującym Statucie PZŁ.
30 wrzesień 2019.
Szanowni Koledzy nasze zapro- szenie dedykowane jest do my- śliwych nie stowarzyszonych chcących realizować swoją pa- sję i zamiłowanie do łowiectwa.
Koledzy, korzystajcie z tej okazji bo Nasza propozycja jest wyją- tkowa a wolne miejsca na liście członków w Naszym Kole jakie proponujemy są ograniczone.
17 październik 2019.
Dla przypomnienia : NRŁ podjęła ważną uchwałą – dotyczącą wszystkich członków związku – dotyczącą ustalenie wysokości składki rocznej na 2020 rok. Rada postanowiła jej nie podwyższać, będzie więc wynosić (razem z ubezpieczeniem) 363 zł, a ulgowa 203 zł.
Towarzystwo Myśliwskie Rosomak wystąpiło z pismem do Starosty Powiatu Szczecineckiego o zezwolenie wykorzystania symboliki powiatu i użycia herbu w opisie LOGO naszego T. M. Rosomak.
26 październik 2019.
Tak jak liście jesienią, tak karty z kalendarza wskazują o zmienności i upływie czasu, tak niedawno spotkaliśmy się na naszym Zebraniu Założycielskim kilka tygodni po tym, na pierwszym Walnym Zgromadzeniu, a dziś za kilka dni spotkamy się na pierwszej Mszy, poświęconej naszemu patronowi Św. Hubertowi.
Uroczysta Msza odbędzie się w parafii szczecineckiej w kościele
pw Św. Franciszka z Asyżu. Tym razem, rzeczywiście szczególnie dla nas jest to uroczysta Msza Święta i zarazem jubileuszowa, licząc od samego początku, to już XXI z kolei msza poświęcona patronowi myśliwych Św. Hubertowi.
Ktoś zada pytanie dlaczego?
Nasze Towarzystwo Myśliwskie Rosomak po raz pierwszy zostanie zaprezentowane publicznie, choć swoimi korzeniami sięga o wiele dalej w przeszłość, przez swoje powiązanie z Towarzystwem Myśliwskim PKW powołanym do życia w dniu 17.10.2004 w Naqourze w Libanie tym samym Towarzystwo Myśliwskie istnieje już XV rok. A przez powrót Wojska Polskiego w ramach Kontyngentu UNIFIL z ranienia ONZ po dziesięcioletniej przerwie do Republiki Libanu, te wydarzenie nabiera znaczenia i wzbogaca się w szczególną symbolikę dla tych wszystkich na których pobyt na ziemi libańskiej ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy - myśliwych pomimo upływu lat, wywarł niezatarte bardzo mocne wspomnienie.
Jeszcze bez swojego sztandaru, jeszcze bez obwodu łowieckiego ale z dumą i honorem prezentujemy swój emblemat i LOGO na którym umieściliśmy wspaniałe, silne i nieustępliwe zwierze, bardzo niebezpieczne dla prześladowców i wrogów, a jakże łagodne i pełne ciepła i troski dla swojej dumnej rodziny. Towarzystwo Myśliwskie Rosomak zawiązane zostało na ziemi szczecineckiej, tu gdzie podczas celebrowanej mszy św. przez wówczas jeszcze Biskupa Kazimierza NYCZA prezentowane było TM PKW ze swoim dorobkiem, który opisany został w wielkim skrócie w załączonym tekście. Dla przypomnienia w dniu tym podczas mszy wręczone zostały dla uczestników misji pamiątki w postaci znaczka TM PKW wraz z dyplomem.
Ponadto Szczecinek jest miastem o silnych korzeniach i tradycjach wojskowych, dlatego też z wielką satysfakcją wpisaliśmy herb naszego powiatu w LOGO naszego Towarzystwa Myśliwskiego.
W przeddzień "Hubertusa" powróćmy do wspomnień związanych z celebrowaniem tego święta w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, a zapisanych już na zawsze na zdjęciach.
03.11.2017.
04.11.2018.
Geneza i powiązanie
TM PKW z TM Rosomak
29 pańdziernik 2019.
Z szacunkiem do życia i pokorą do śmierci, My Towarzystwo Myśliwskie Rosomak, składamy kondolencie dla najbliższych
św. p. Ignacego JÓŹWIAKA
wieloletniego prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Koszalinie,
Który w dniu 29 października 2019 roku zakończył swoją rzekę życia.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 4 listopada 2019 na cmentarzu komunalnym w Białogardzie o godzinie 13.00
03 listopad 2019.
Św. Hubert - życzenia - Kapelan PZŁ ks. Sylwester Dziedzic
Dzień dobry,
z okazji święta naszego patrona św. Huberta, przesyłam w imieniu nowego kapelana krajowego ks. Sylwestra Dziedzica życzenia z prośbą o ich przesłanie/przekazanie kołom łowieckim.
Z poważaniem
Magdalena Raban
Zarząd Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak dla Całej Braci Łowieckiej a szczególnie dla członków naszego Towarzystwa Myśliwskiego przekazuje w dniu tak uroczystym dla Nas, w dniu obchodów Święta myśliwych i leśników życzenia sukcesu w kniei, powodzenia w pracy
i w życiu rodzinnym. Życzymy wielu radosnych chwil w przeżywaniu łowieckiej przygody. Pokładamy również nadzieję że Św. Hubert za swoim wstawiennictwem przyczyni się do mądrości naszych włodarzy, tak by przyszły rok był pomyślny dla nasz wszystkich.
04 listopad 2019.
Z wielkim smutkiem w trakcie Mszy Św. poświęconej patronowi leśników i myśliwych, przyjęliśmy wiadomość o nagłej i niespodziewanej śmierci oddanego sprawie lasu człowieka. Był on wychowawcą i mentorem wielu pokoleń leśników i myśliwych, człowiekiem, który z natury był dobry. Jego poświęcenie i oddanie drugiej osobie nie tylko przekładało się na niezmiernie wymagającego takiej opieki członka rodziny, ale na każdego człowieka, który przyszedł do św. p. Andrzeja prosząc o pomoc i wsparcie.
My jako Towarzystwo Myśliwskie Rosomak w Szczecinku
składamy najszczersze kondolencie dla najbliższych
św. p. Andrzeja MODRZEJEWSKIEGO
wieloletniego oddanego sprawie pracownika Lasów Państwowych.
W ostatnich latach pełniącego obowiązki Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.
Zmarł w swoim domu w dniu 4 listopada 2019.roku.
R. I. P.
04 listopad 2019.
Św. Hubert - Msza święta
Święty Hubercie, Patronie myśliwych i leśników; polecamy się w szczególny sposób Twojej opiece
i prosimy, abyś swoim wstawiennictwem przed Bogiem wspierał nas we wszystkich naszych potrzebach.
Wyjednaj nam łaskę naśladowania
Twoich cnót. Kieruj naszym umysłem, prowadź nasze oczy i ręce,
abyśmy wypełniali swoje zadania zgodnie z prawem Stwórcy.
Strzeż nas od złych przygód i doprowadź do zbawienia wiecznego. Amen.
Msza "Hubetowska" w Szczecinku odbyła się w dniu 4 listopada, przyczyna przełożenia daty Mszy była organizowania dzień wcześniej w Kole Łowieckim "Darzbór" uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w związku z 65 leciem Koła Łowieckiego, w tym dniu odbyło się również w tym kole polowanie Hubertowskie.
W dniu 4 listopada o godzinie 18 rozpoczęła się Msza Święta w której uczestniczyły Koła Łowieckie Szczecinka, Oszczep, Ponowa Darzbór i Ostoja. Podczas Mszy Świętej zaprezentowane zostało po raz pierwszy nowo założone Koło Łowieckie "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak".
Wszystkie koła łowieckie wystawiły swoje poczty sztandarowe, "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" natomiast nie posiada własnego sztandaru, nawet jeszcze swojego obwodu łowieckiego ale zaznaczyło swoja obecność podczas Mszy Świętej poświęconej patronowi myśliwych i leśników banerem z LOGO Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak, które wystawione zostało w trakcie Mszy Świętej przed ołtarzem.
Podczas Mszy Świętej ksiądz Marek Kowalewski w swoim kazaniu poruszył istotę spraw wynikających z etyki myśliwego, jego stosunku do zwierzyny i do swojego kolegi, co w wielu myśliwych powinno chociaż wzbudzić zastanowienie, tym bardziej, że słowa kazania wielokrotnie odwoływały się do "Kodeksu myśliwego".
Msza Święta zakończyła się wspólną biesiadą przy fantastycznie skrzącym ognisku. Podczas biesiady jej uczestnikom wtórowała kapela zaproszona na tę imprezę przez "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak", które chciało nie tylko przedstawić się podczas Mszy ale również zaprezentować podczas wspólnej myśliwskiej biesiady podczas, której w tym roku przygotował wyśmienity bogaty w dziczyznę i leśne grzyby aromatyczny bigos Koło Łowieckie "Darzbór". Ponadto kol. Dariusz Tederko Prezes Koła Łowieckiego "Darzbór" wszystkim uczestnikom Mszy "Hubertowskiej" oraz leśnikom i myśliwym złożył uroczyste świąteczne życzenia.
Darz Bór
W dniu 8 listopada 2019. pożegnaliśmy Pana Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzeja MODRZEJEWSKIEGO.
Leśnika, myśliwego i oddanego przyjaciela, któremu los nie szczędził "kopniaków" a jednak potrafił mimo tego być dobrym człowiekiem, wielu z nas zwracało się do Niego z różnymi sprawami w wielu z tych spraw potrafił nam pomóc. Pogrzeb, który my wszyscy widzieliśmy w dniu dzisiejszym w naszym mieście pokazał, że są w śród nas ludzie, których odejście jest wielką stratą dla nas wszystkich.
Uczestniczyliśmy jako "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" w tym smutnym wydarzeniu, mimo łez i goryczy, którą trzeba było przełknąć żegnając się z Dyrektorem, wydarzenie te stało się dla nas lekcją pokory i szacunku do drugiego człowieka i do samego siebie.
Pamięć o Nim w naszych sercach nigdy nie zagaśnie.
Niech mu knieja szumi do wiecznego snu.
Nabożeństwo pogrzebowe prowadzone było przez Biskupa Krzysztofa Zadarko, mianowanego biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 16 lutego 2009 roku przez papieża Benedykta XVI ze stolicą tytularną Cavaillon. Święcenia biskupie przyjął 25 kwietnia 2009 roku w katedrze koszalińskiej.
PIEŚŃ MYŚLIWSKA
Gdy wybije mej śmierci godzina,
pochowajcie mnie w kniei zielonej
niech nade mną zaszumi gęstwina
hymn myśliwski radości minionej...
Kiedy wiosna radosna nastanie,
niech nade mną pieśń głuszca posłyszę,
niechaj słonek miłosne chrapanie
do snu moją mogiłę ukołysze...
Gdy po letnim szaleństwie zieleni
szczere złoto okryje konary,
gdy nadejdzie cudny czas jesieni
niech nade mną zagrają ogary...
Na ten głos, mej duszy tak miły
żar zakipi w sercu wystudzone,-
i ożyję, i wstanę z mogiły,
chwycę broń i polecę za gonem...
JULIAN EJSMOND
Nie zabrakło wśród pocztów sztandarowych, pocztów Kół Łowieckich i Zarządu Okręgowego PZŁ z Koszalin, to dobrze, bo człowiek ten wielokroć służył poradą i pomocą dla organizacji jaką jest Polski Związek Łowiecki.
08 listopad 2019.
Nabożeństwo zorganizowane przez ZO PZŁ w Koszalinie poświęcone Św. Hubertowi odbyło się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bobolicach. Głównym celebrantem był Biskup Paweł Cieślik. Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w latach 1995-2015. Od roku 2015 biskup senior.
Nabożeństwo jako była to Msza w intencji Św. Huberta zakończyła się biesiadą myśliwską gdzie wszystkich uczestników ugoszczono pieczonym dzikiem oraz niebywale smacznym bigosem myśliwskim, powiem tak: my byliśmy - kto nie było niech żałuje.
Nabożeństwo ubogacone zostało wspaniałymi dźwiękami i muzyką w wykonaniu zespołu młodzieżowego prowadzonego przez pana Andrzeja Prokopowicza ze Szczecinka. A o to krótki koncert w wykonaniu tego zespołu muzycznego.
Gratulacje.
W dalszej części tego materiału odnajdziemy podziękowanie kol. Janusza Rynkiewicza Łowczego Okręgowego PZŁ w Koszalinie dla organizatorów tej wspaniałej uroczystości myśliwskiej.
11 listopad 2019.
„Kto kocha myślistwo, kocha i ziemię swoją, która go wydała i żywi. Kto wszystko to ceni, nie odda jej wrogowi na zatracenie”. Te słowa Władysława Janta-Połczyńskiego, ziemianina, patrioty, uczestnika Powstania Wielkopolskiego, to esencja myśli niepodległościowej pokoleń polskich myśliwych, walczących o wolność naszego kraju.[...]
Niech ten czas spędzony na uczczeniu 101 rocznicy uzyskania niepodległości będzie dla nas "lekcja patriotyzmu" również dla myśliwych.
Choć nasze Koło Łowieckie jest "młode" nie może zabraknąć nas podczas obchodów ważnych dla Polski i jej mieszkańców a szczególnie miejsc w których mieszkamy uroczystościach.
I tym razem nie mogło nas na uroczystości 101 rocznicy odzyskania niepodległości zabraknąć.
11 listopad 2019.
Orszak Trzech Króli w Szczecinku ma swoją tradycję, która w tym roku przekroczyła pełną dekadę.
Dotychczasowe Orszaki organizowane były pod patronatem Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu. Tym jednak razem postanowiliśmy wyjść na przeciw naszej tradycji i wspomóc księdza Marka Kowalewskiego a tym samym podjąć się organizacji Orszaku wraz z grupą ludzi chętnych do społecznej i organicznej pracy na rzecz społeczności lokalnej.
W dniu dzisiejszym do "startu" Orszaku Trzech Króli" mamy dokładnie 57 dni, jest to i dużo
i mało.
My jako "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" występujemy jako główny organizator tegorocznego Orszaku, mamy wsparcie naszych związkowych kapelanów ks. mgr Sylwestra DZIEDZICA kapelana Polskiego Związku Łowieckiego oraz ks. Jerzego BĄKA kapelana Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Okręgu PZŁ koszalińskiego i słupskiego.
Nie ukrywany, że bardzo liczymy na pomoc i wsparcie lokalnych włodarzy a także udział w Orszaku mieszkańców Szczecinka, którzy w takich sytuacjach jeszcze nigdy nie zawiedli, a także kolegów myśliwych z kół łowieckich Szczecinka: Darzbór, Oszczep, Ponowa, Ryś, Żubr i Ostoja odczarowując tym samym myśliwego jako tego "złego".
21 listopad 2019.
W sieci telewizji kablowej Gawex emitowany jest cykliczny program pod redakcja kol. Dariusza Czelewicza, oczywiście myśliwego, pod tajemniczym tytułem "Szepty z kniei".
Program jest cykliczny i traktuje głównie o szerokiej, wielotematycznej informacji łowieckiej. W tym programie wzięli udział m.in. były dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Bioróżnorodności MATECZNIK
oraz wielu innych prelegentów ale również nasz kolega, członek naszego koła łowieckiego "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak".
Zaprzysięgły pracownik Lasów Państwowych oddany służbie lasom, człowiek o niebywałym charakterze, przyjacielski i pomocny dla innych, myśliwy, etyczny, dysponujący niebywałą wiedzą i doświadczeniem. Redaktor naczelny zarazem felietonista i dziennikarz biuletynu wydawanego przez RDLP w Szczecinku.
Gratulujemy kol. Ferdynandzie, takie programy jakie kolega wespół z Darkiem prowadzi, są bardzo potrzebne dla zmiany naszego światopoglądu i stosunku do myślistwa i łowiectwa w Polsce. Dzięki takim ludziom tradycja łowiecka na powrót zaczyna gościć w polskich domach.
22 listopad 2019.
"Czy warto pamiętać?" - Tak, szczególnie gdy odnosi się to do naszej tożsamości narodowej, do naszej historii i do naszej tradycji.
Ostatni miesiąc tego roku wyjątkowo obfituje w lekcje pokory i patriotyzmu. Ostatni taki dzień to 22 listopada gdzie dokonano ostatniego pochówku potajemnie zabitych i wrzuconych do dołu z ziemią przywódców powstania styczniowego. Tego dnia w Krakowie słychać było głos dzwonu, który odzywa się w wyjątkowych chwilach dla Polski i jego narodu. A sam pochówek miał miejsce w Wilnie na cmentarzu na Rosie w panteonie bohaterów narodowych Litwy, Białorusi i Polski.
12 grudzień 2019.
Szybkimi krokami zmierzamy do startu Naszego Orszaku Trzech Króli, dziś już wiemy że zorganizowany on będzie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku parafiami Św. Franciszka z Asyżu i Św. Ducha, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku i wielu aktywnych ludzi, którzy wykonują olbrzymi trud by zorganizować tę imprezę godnie i z szacunkiem dla wspomnienia opisanego w Ewangelii o czym w swoim przesłaniu pisze nasz Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej ANDRZEJ DUDA.
13 grudzień 2019.
Nasze Koło Łowieckie "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" nie odcina się od tradycji i historycznych powiązań naszych członków, dlatego też z godnością i szacunkiem dbamy o pamięć narodową a szczególnie o czasy które sami przeżyliśmy niejednokrotnie biorąc w nich aktywny udział, jednak nie po stronie oprawcy.
Tych kilka zdjęć z albumu niech będzie tego dowodem.
24 grudzień 2019.
Zarząd Towarzystwa Myśliwskiego Rosomak z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzy Wszystkim Myśliwym Naszego Koła. ich rodzinom i Najbliższym oraz wszystkim sympatykom łowiectwa i przyrody [...]
02 styczeń 2020.
Towarzystwo Myśliwskie Rosomak z okazji Nowego Roku 2020 otrzymało telefoniczne życzenia od Prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej kol. Pawła Piątkiewicza. Przekazał On również informację dotyczą strony internetowej Naczelnej Rady Łowieckiej gdzie osobiście zapraszał nas do korzystania z niej.
13 styczeń 2020.
Zaangażowanie członków Naszego Koła Łowieckiego po raz pierwszy wpisane zostało na stronę aktualności ZO w koszalinie.
Informacja o organizowanym przez Nas Orszaku Trzech Króli w Szczecinku znalazła się na stronie Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.
23 styczeń 2020.
Dzisiejszy dzień zaowocował oficjalnym spotkaniem ze Starostą Powiatu Szczecineckiego panem Krzysztofem Lisem, poruszanym tematem było oczywiście podsumowanie niedawno odbytego w naszym mieście Orszaku Trzech Króli. Pomoc Starostwa była wymierna i dzięki niej uczestnicy Orszaku mogli delektować się aromatycznym bigosem myśliwskim.
24 styczeń 2020.
Na stronach portalu www:iSzczecinek.pl ukazał się felieton pod tytułem: "Marek Bublej o bezpieczeństwie, obwodnicy i zwierzętach". Zapraszamy do zapoznania się z nim oraz oznaczenia, mile widziany komentarz pod artykułem.
27 styczeń 2020.
Sezon łowiecki 2019 - 20 jeszcze miesiąc i zakończy się dla niektórych kolegów myśliwych bez sukcesu a dla innych ze wspaniałym sukcesem i jeszcze większymi wspomnieniami i pamiątkami w postaci niepowtarzalnych trofeów łowieckich i serii zdjęć dokumentujących własne przeżycia w kniei.
W tej krótkiej relacji przedstawiamy kolekcję kilku zdjęć udostępnionych przez naszego kolegę Roberta Paszkowskiego, jedynie co mogę w tej chwili powiedzieć to gratuluję fantastycznych przeżyć łowieckich.
02 luty 2020.
To już koniec sezonu łowieckiego 2019 / 2020 każdy z nas miał mniejsze lub większe sukcesy na niwie łowieckiej. Powyżej kilka zdjęć Roberta z przepięknym dzikiem , wcześniej kilka zdjęć Grzegorza z jego podróży pomiędzy fiordami Norwegii i zielonymi bezkresami szwedzkiej tundry. Oczywiście nie można pominąć niewątpliwie doskonałego sukcesu myśliwskiego Zbyszka. Niemożna również pominąć sukcesów myśliwskich Darka i Tomasza.
W takim razie i ja wyjdę na trochę na przeciw naszym sukcesom łowieckim. Skoro na razie nie poluję w naszych kniejach to po woli zacznę zbierać grosiki na większe polowanie. Rozpocząłem już od bankomatu w Phenix w Arizonie. Stoję i stoję a tu nic....
Tak by starczyło na coś większego niż tylko dziki.
Ten "niewielki" zwierzak , który stoi za moimi plecami jest chyba marzeniem każdego myśliwego, każdego kto zajmuje się łowiectwem a polowanie jest jego hobby.
Takiego sukcesu życzę każdemu z członków naszego Koła Łowieckiego "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" w nadchodzącym sezonie 2020 / 2021.
Każdy z nas oczekuje informacji dotyczącej obwodu łowieckiego, według tego co zostało do tej pory ustalone tam wysoko w Warszawie, termin zmian dotyczących obwodów łowieckich z daty 31.03.2020. przesunięty został na dzień 31 marzec 2021. Musimy uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość, nie możemy ulec słabościom i rezygnacji raz podjętej decyzji.
Tego właśnie życzę przede wszystkim sobie by wytrwać i doprowadzić do sukcesu dla dobra nasz wszystkich. Życzę również wszystkim członkom wytrwałości i cierpliwości a w odpowiednim momencie wytężonego wysiłku by osiągnąć sukces, zgodnie z dewiza naszego Towarzystwa, spójni i silni a w decydującym momencie skuteczni.
Tego Wszystkim Kolegom, a przede wszystkim sobie życzę w nowym nadchodzącym sezonie łowieckim 2020 / 2021.
A to wszystko w dzień 2 lutego , dzień św. Matki Boskiej Gromnicznej.
Prezes K. Ł. "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak"
Zapraszam Kolegów do zapoznania się z materiałem umieszczonym na "Zakładce" - "Okólnik 2019 - 2029".
Informacje umieszczone na zakładce nie posiadają komentarzy w związku z tym maja charakter wyłącznie informujący o decyzjach podejmowanych przez Zarząd Główny , Naczelną Radę Łowiecką oraz informacjach napływających z zarządu Okręgowego w Koszalinie.
Zapraszam do zapoznania się z treścią zamieszczoną w zakładce : "Okólnik 2019 - 2020". Strona ma charakter Okólnika Zarządu Koła Łowieckiego.
Prezes Zarządu K.Ł. "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" - Marek Bublej
20 luty 2020.
Robert po udanym sezonie nie zawiesza broni na kołku, cały czas jest w gotowości użycia [...]
[...] z kolei dla mnie ten czas jest wypełniony poszukiwaniem rodzinnych przepisów kulinarnych, pewnie ostatni przepis nie jest z tych dietetycznych ale gdy jest propozycja zrobienia czegoś naprawdę smacznego ze świeżej dziczyzny na koniec sezonu łowieckiego nie można sobie odmówić przyjemności zrobienia , a potem skonsumowania . Tak jak w moim blogu kulinarnym "Kociołek myśliwego" opisałem kartacze podlaskie, które po raz pierwszy jadłem w domu mojej małżonki w wykonaniu mojego teścia pochodzącego z Podlasia.
04 marzec 2020.
W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbyło się spotkanie z łowczymi kół łowieckich okręgu koszalińskiego oraz kardy kierowniczej nadleśnictw w sprawie bioasekuracji, zagrożeniom jakie niesie zoofilia ASF a także prezentacja "Poradnika" autorstwa Grzegorza Jaworskiego. Wiodącym jednak tematem spotkania były odstrzały sanitarne dzika, które wśród uczestników spotkania wywołało duże sporo komentarzy, jednak w konsekwencji wypracowane zostało wspólne rozwiązanie nurtujących problemów a związanych z ewidencjonowaniem polowania sanitarnego przez myśliwego i łowczego koła łowieckiego.
W załączeniu serwis fotograficzny.
08 marzec 2020.
Cykl programów o tytule "Zakochaj się w Polsce" tym razem zadedykowany jest naszemu miastu. Program wyemitowany zostanie w dniu 8 marca 2020 na antenie programu pierwszego TVP.
08 marzec 2020.
W Dniu Kobiet składamy ciepłe życzenia dla naszych małżonek, narzeczonych i koleżankom po strzelbie, wręczając ten skromny bukiecik róż.
28 marzec 2020.
DZISIEJSZA CYWILIZACJA, ODERWANA OD NATURY, NIE RADZI SOBIE Z TAKIMI TEMATAMI JAK ŚMIERĆ. Udajemy, że ten temat nie istnieje i dlatego też wiele osób nie potrafi zaakceptować istnienia współczesnego łowiectwa, chociaż na co dzień spożywa mięso. Hipokryzja, psychoza czy odrealnienie? Rozmawiamy z rzecznikiem Polskiego Związku Łowieckiego Piotrem Szalatym.
31 marzec 2020.
W ostatnim dniu sezonu 2019 / 2020 na stronach Biuletynu (kwartalnika) Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na stronie 27 ukazał się artykuł z przepisem "Ozory jelenia w sosie musztardowy" . Jest on sygnowany podpisem prezesa T. M. Rosomak a jednocześnie wywodzi się ze zbiorów koła łowieckiego dlatego też na stronie widnieje logo koła.