Orszak Trzech Króli  organizowany w Szczecinku 6 stycznia 2020 przez  mieszkańców miasta chętnych do wspólnej pracy i tego, że nie jest im obca praca na rzecz  współmieszkańców oraz do publicznego głoszenia wezwania ewangelicznego, przeciwstawiając się kłamstwu, zakłamaniu i obłudzie, podnosząc wysoko głowę dumnie pokazując odkrytą twarz.  Z całym przekonaniem można powiedzieć, że choć "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak" jest oficjalnym organizatorem tegorocznego Orszaku to i tak tymi prawdziwymi organizatorami jesteśmy My wszyscy, którzy biorą udział w  tegorocznych obchodach  Święta Objawienia Pańskiego. 

Biuro Fundacji Orszaku Trzech Króli poprosiło nas o możliwość odpowiedzi i napisania kilku zdań na postawione pytania:

1. Czym dla lokalnych organizatorów jest Orszak?

2. Co motywuje lokalnych organizatorów do    pracy wokół Orszaku?

Odpowiedź:

Do pracy przy Orszaku motywuje nas wyłącznie "wezwanie ewangeliczne do głoszenia Dobrej Nowiny".

A czym  jest dla nas Orszak?

Uliczną manifestacją obecności wiernych wspólnoty Kościoła Katolickiego w zlaicyzowanym społeczeństwie obchodzącym ferie świąteczne i coraz bardziej zapominającym o przesłaniu Ewangelii.

 

 

Próby scenek, które odgrywane będą podczas przemarszu Orszaku Trzech Króli, między innymi walka "dobra ze złem" w wykonaniu   pani Ewy Tomczyk oraz członków Fundacji  "Przyjaciele Języka Migowego".

Próby przed oficjalną inauguracją Orszaku Trzech Króli, a wszystko przygotowywane jest w kościele pw Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku dzięki uprzejmości i gościnności ks. Marka Kowalewskiego.

Orszak Trzech Króli - 6 styczeń 2020  - przemarsz ulicami Szczecinka 

Część I

Orszak Trzech Króli - 6 styczeń 2020  - przemarsz ulicami Szczecinka 

Część II

Orszak Trzech Króli - 6 styczeń 2020  - przemarsz ulicami Szczecinka 

Część III

Orszak Trzech Króli - 6 styczeń 2020  - przemarsz ulicami Szczecinka 

Część IV

Orszak Trzech Króli - 6 styczeń 2020  - przemarsz ulicami Szczecinka 

Część V

Zdjęcia dokumentujące podsumowanie Orszaku Trzech Króli, które odbyły się  w Szczecinku.

W dniu 23 stycznia 2020 pełny skład Zarządu Koła Łowieckiego "towarzystwo Myśliwskie Rosomak" Tomek Wilkocki, Darek Zalewski, Jurek Oczkowski i  Marek Bublej w Starostwie Powiatowym w Szczecinku wręczyli    pamiątkowe  dyplomy  dla pani Dyrektor Wydziału  Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju   Katarzyny Oleś oraz dla pana Starosty Krzysztofa Lisa. 

Po uroczystym wręczeniu dyplomu wspólnie mieliśmy chwile czasu by porozmawiać o Orszaku  ale i również o sprawach dotyczących naszego "młodego" koła łowieckiego i zbliżającego się  dużymi krokami problemu jakim jest  Afrykański Pomór Świń  potocznie zwanym ASF.

Wspólne wnioski z całą pewnością zostaną przeanalizowane tym bardziej, że w rozmowie uczestniczyła pani Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa  i Ochrony Środowiska  Magdalena Łosiewicz.

PS. 

Podziękowanie ostemplowane zostało  pieczątką  "Towarzystwa Myśliwskiego PKW", z którego Koło Łowieckie "Towarzystwo Myśliwskie Rosomak"  czerpie    swoją    tradycję. Z tym materiałem   można się zapoznać na stronach  www.tm-pkw.

pieczec.png.png

© 2016 by TM PKW. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now