
Koło Łowieckie
Do podstawowych zadań Koła Łowieckiego w pierwszej kolejności należy zagospodarowanie terenów stanowiących nieużytki rolne w ramach obwodów łowieckich. Kolejnym celem jest hodowla zwierzyny łownej i dbałość o prawidłowy stan populacji na terenie obwodów łowieckich, kolejnym ważnym elementem jest pozyskanie zgodnie z planem łowiecko hodowlanym.


ZAGOSPODAROWANIE
Priorytetowym zadaniem stojącym przed każdym myśliwym jest prawidłowe zagospodarowanie terenów łowieckich, wykorzystanie nieuzytków i odłogów, szczególnie remiz i małych połaci zieleni, kszaków i zarośli. Wykorzystanie pasów nieużytkowanej gospodarczo ziemi pod liniami energetycznymi znajdującymi sie w obrębie lasów i nieuzytków, które stanowią doskonały terem do prowadzenia zagospodarowania uprawami wykorzystywanymi przez zwierzyne łowną a stanowiacymi doskonałą barierę zabezpieczającą przed powstaniem szkód na terenach wykorzystywanych rolniczo.
HODOWLA
Zmienia sie struktura upraw rolnych, zmieniaja się warunki klimatyczne, mysliwi w związku z tym muszą prowadzić odpowiednią gospodarke hodowlaną zgodna z wymaganiami stawiamymi przez Lasy Państwowe oraz strukturalne potrzeby rolników. Wprowadzanie nowych gatunków zwierząt na tereny łowieckie wzbogacajace lokalną faunę. Tak tez w ostatnich latach na obrzarze oddziaływania naszego koła wprowadziliśmy daniela, który wzbogaca nasze lasy.
POZYSKANIE
Ostatnim głównym zadaniem realizowanym przez członków naszego koła jest pozyskanie zwierząt zgodnie z zatwierdzonym łowieckim planem hodowlanym. Dzięki prawidłowemu zagospodarowaniu terenów, zabezpieczeniu upraw rolnych a także prawidłowej gospodarce hodowlanej z roku na rok zwiękrzamy realny plan pozyskania zwierzyny łownej, co czyni nasze koła atrakcyjnym pod wzgledem łowieckim.








